Z tržních dat je patrné, že investorům došla s Donaldem Trumpem trpělivost a přesouvají svůj kapitál na jiné trhy. V prvním letošním čtvrtletí jen američtí investoři poslali do evropských pasivních fondů 10,6 miliardy dolarů. Jde o prudkou změnu trendu, neboť od začátku války na Ukrajině v roce 2022 se peníze přesouvaly spíše opačným směrem. Zeptali jsme se proto investičních matadorů, jak na novou realitu s prezidentem Trumpem reagují a hlavně, kam by v současnosti investovali milion korun. Turbulentní doba totiž nabízí příležitosti.

Zbývá vám ještě 95 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč někteří portfolio manažeři provedli přesun z amerických akcií a jiní naopak ne.
  • Které konkrétní akcie nebo jiná aktiva jsou podle investorů nyní cenově nejzajímavější.
  • Jak by investovali v době obchodních válek jeden milion korun.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze